40 km tras zjazdowych

w połączonych ośrodkach Szczyrkowski i Skrzyczne COS

Dzięki połączeniu ośrodków COS Skrzyczne i Szczyrk Mountain Resort, po modernizacji infrastruktury narciarskiej miasto może pochwalić się największą w Polsce długością 40 km tras zjazdowych. Położone na północnych stokach ośrodki, dodatkowo naśnieżane zapewniają narciarzom i snowboardzistom atrakcje przez długie zimowe miesiące. Poczynione inwestycje spowodowały, że miasto ponownie aspiruje do miana zimowej stolicy Polski.

Jeżeli szukasz nowoczesnego ośrodka, w którym można pojeździć na wielu różnorodnych trasach – zapraszamy do Szczyrku.

Zobacz więcej


Ośrodek narciarski Beskid Sport Arena

Zlokalizowany w Dolinie Biłej nowy ośrodek dla narciarzy o wszystkich stopniach zaawansowania, oferuje 4 trasy narciarskie o łącznej długości 3.2 km i powierzchni 8 ha.

Dla osób uczących się przeznaczono komfortową trasę nr 4 na górnej polanie BSA z pięknymi widokami na szczyty Beskidu Śląskiego.

Flagową trasą ośrodka jest niebieska trasa nr 1 o długości 1200 m. Jej atrakcją jest tunel o długości 50 m, umożliwiający bezkolizyjny przejazd pod trasą nr 3. Bardziej zaawansowani narciarze mają do dyspozycji trasę czerwoną oznaczoną nr 2 i czarną oznaczoną nr 3.

Trasa nr 3 jest trasą slalomową o długości 800 metrów i nachyleniach dochodzących do 45 %.

Zobacz więcej


Na narty do Wisły…

Na narty do Ustronia…

Na narty od Istebnej…


Dla dzieci i początkujących dorosłych

  • Skilandia – to szkółka narciarska w Szczyrku, z którą współpracujemy od wielu lat i od naszych Gości wiemy, że jest godna polecenia.
    Dla gości Apartamentów Orla 5% zniżki.
  • Kursy narciarskie – dla gości Apartamentów Orla 5% zniżki.
  • Wyciąg orczykowy Biały Krzyż na Przełęczy Salmopolskiej – bardzo łatwa trasa o długości 300 m, idealna do nauki jazdy, oświetlona. Na miejscu działają dwie szkółki narciarskie i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Obok wyciąg dla dzieci „Bartuś”.
  • Kompleks wyciagów rekreacyjno wypoczynkowych dla całej rodzinny znajduje się tuż obok Czyrna-Solisko: dwa wyciągi Krasnal i Skrzat z trasami po 300 m, sztucznie naśnieżane i oświetlone (jeden karnet na dwa wyciągi)
  • Dwa wyciągi talerzykowe Kaimówka, trasy 400 m i 200 m, stoki oświetlone, naśnieżane. Serwis narciarski i wypożyczalnia sprzętu.

Inne atrakcje zimowe

Baseny