Szczyrk zimą


40 km tras w połączonych ośrodkach Szczyrkowski i Skrzyczne COS

W sezonie narciarskim 2018/2019 na stokach Szczyrku czekają nas rewolucyjne zmiany. Dzięki nowej kanapie na Zbójnicką Kopę, po raz pierwszy będzie można bez problemu przejeżdżać między ośrodkami COS Skrzyczne i Szczyrkowski. Na narciarzy czekają nowoczesne koleje krzesełkowe, kolej gondolkowa, nowoczesny system naśnieżania oraz oświetlenia. W tym roku, przy stacji Czyrna powstał rozbudowany ośrodek do nauki dla dzieci - MAXILAND. W ramach jednego ski-passa można korzystać z 40 km tras narciarskich. 

Szczyrk znalazł się w prestiżowym gronie ośrodków narciarskich przyjaznych rodzinom marki C&A - szczegóły TUTAJ

CZYTAJ WIĘCEJ

Ośrodek narciarski Beskid Sport Arena

Zlokalizowany w Dolinie Biłej nowy ośrodek dla narciarzy o wszystkich stopniach zaawansowania. Ośrodek w sezonie zimowym oferuje 4 trasy narciarskie o łącznej długości 3.2 km i powierzchni 8 ha. Dla osób uczących się przeznaczono komfortową trasę nr 4, wyposażoną w całoroczną nawierzchnię igielitową. Flagową trasą ośrodka jest niebieska trasa nr 1 o długości 1200 m. Jej atrakcją jest tunel o długości 50 m, umożliwiający bezkolizyjny przejazd pod planowaną trasą nr 3. Bardziej zaawansowani narciarze mają do dyspozycji trasę czerwoną oznaczoną nr 2 i czarną oznaczoną nr 3. Trasa nr 3 jest trasą slalomową o nachyleniach dochodzących do 45 %..

CZYTAJ WIĘCEJ

Dla dzieci i początkujących dorosłych

  • Przedszkole narciarskie Skilandia - dla gości Apartamentów Orla 5% zniżki.
  • Kursy narciarskie - dla gości Apartamentów Orla 5% zniżki.
  • Wyciąg orczykowy Biały Krzyż na Przełęczy Salmopolskiej - bardzo łatwa trasa o długości 300 m, idealna do nauki jazdy, oświetlona. Na miejscu działają dwie szkółki narciarskie i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Obok wyciąg dla dzieci "Bartuś".
  • Kompleks wyciagów rekreacyjno wypoczynkowych dla całej rodzinny znajduje się tuż obok Czyrna-Solisko: dwa wyciągi Krasnal i Skrzat z trasami po 300 m, sztucznie naśnieżane i oświetlone (jeden karnet na dwa wyciągi)
  • Dwa wyciągi talerzykowe Kaimówka, trasy 400 m i 200 m, stoki oświetlone, naśnieżane. Serwis narciarski i wypożyczalnia sprzętu.